APELDOORN - In Apeldoorn wordt vanaf april het aantal wagons met gevaarlijke stoffen over het spoor sterk verminderd. Dat komt door een nieuwe wet over het vervoer van gevaarlijke stoffen.
Apeldoorn wil garanties dat de vervoerplafonds niet worden overschreden als vanaf volgend jaar door werkzaamheden aan de Betuweroute in Duitsland omleidingsroutes gaan gelden.
Op de lijn Amersfoort-Apeldoorn-Deventer mogen vanaf april nog maar 10 wagons met brandbaar gas (lpg) per jaar rijden en 400 met zeer brandbare vloeistof (benzine). Andere gevaarlijke stoffen mogen helemaal niet meer door Apeldoorn per trein worden vervoerd. In 2013 reden er bijvoorbeeld nog 1934 wagons met brandbaar gas door Apeldoorn.
Door de werkzaamheden aan de Betuwelijn rijden er de komende jaren tijdelijk wel meer goederentreinen via Apeldoorn.